Kurumsal

Hakkımızda

Biz, teknoloji alanında ihtiyaç duyulan kaliteli, güvenilir ve uluslararası standartlarda araç ve hizmetler geliştiren dinamik bir ekibiz. Bilişim teknolojileri alanında ülkemizi ileri götürecek, gelişmeyi artıracak teknolojik çözümler ve ARGE projeleri üretiyoruz. Profesyonel ve uzman ekibimizle, çözüm ortağı olduğumuz kurum ve kişilerin ihtiyaç ve beklentilerini önemsiyor ve onlara yaratıcı çözümler sunarak işlerine değer katmayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda analiz/raporlama, devre tasarımı, gömülü yazılımı, ürün geliştirme, mobil ve web uygulamaları, danışmanlık alanlarında hizmet eriyoruz. Yenilikçi çözümler üretmenin ve en iyi hizmeti sunmanın bir gerekliliği olarak alanımızdaki yeni gelişmeleri takip ederek azimle çalışıyoruz. Geliştirdiğimiz projelerin yurt içinde ve yurt dışında, olabildiğince fazla kişi ve kuruma ulaşmasını ve ülkemizi teknoloji alanında uluslararası arenada temsil etmeyi hedefliyoruz.

HİKAYEMİZ

Girişimimiz, 2018 yılında, TÜBİTAK ARGE Girişimi Sermayesi Desteği’ni almaya hak kazanarak resmi olarak faaliyetine başladı. TÜBİTAK’ın desteklediği daha öncelere dayanan RoboTurtle (Meraklı Tosba) hayali 3 yaşından itibaren çocukların kodlamanın temellerini öğrenmesi için geliştirilen oyun, oyuncak, eğitim programı, mobil aplikasyondan oluşan bütünsel bir platformdur. Kodlama öğreterek onları teknoloji üreten bir nesil yapmayı amaçlıyoruz. Bu bilinçle ve gayeyle geliştirdiğimiz Meraklı Tosba’nın pilot uygulamaları yapıldı. Çocuklar tarafından çok sevilen Meraklı Tosba endüstriyelleşme ve daha çok çocuğa ulaşma yolunda ilerlemektedir.

2019 yılında başlayan ve üzerine çalıştığımız projelerimizden biri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası için hazırladığımız Antalya Dijital Hafıza uygulamasıdır. Topraklarından tarih ve kültür fışkıran şehrimiz, ne yazık ki hem yurtiçinde hem de yurtdışında daha çok deniz-güneş-kum turizmi bağlamında tanınmaktadır. Büyüleyici güzellikteki cennet plajlara sahip olan Antalya aynı zamanda birçok tarihi ve kültürel değere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu değerleri tanıtmak, turistlerin ve şehir sakinlerinin bu konudaki farkındalığını artırmak ve turistik gezilere rehberlik edebilecek yazılı, sesli ve görsel bir kaynak oluşturması amaçlanan uygulamanın Antalya’nın turistik potansiyelini artıracağını ve Antalya’ya değer katacağına inanıyoruz. Ayrıca turistik gezileri de daha keyifli hale getirecek.

Bu sene çok heyecanla üzerinde çalıştığımız bir başka proje ise çalışma gruplarının iletişimini kolaylaştıracak bir mobil platform. Birebir iletişim için oldukça kullanışlı araçlarımız var ama ekip iletişimi için kullanımı kolay ve uygun maliyetli çözümlerimiz maalesef yok. Etkili ve verimli çalışmak için ise iletişim son derece önemli. İşte bu problemi çözecek bir uygulama yakında sizlerle buluşacak. Bizi izlemeye devam edin!